Anne Babamla Birlikte Öğreniyorum

Yazan  yazı boyutu yazı boyutunu küçült yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt Yazı boyutu büyüt Yazdır
03 Eylül 2018

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ‘Anne-Babamla Birlikte Öğreniyorum’ projesi Eylül ayı içinde Gebze Gençlik Merkezinde başlıyor.

Gençlik Merkezi Müdürü Köksal TURAN, “Anne- Babamla Birlikte Öğreniyorum” projesinin, gelecekte toplumumuzun temel taşı olacak aile bireylerinin sağlıklı bir aile ortamında yetişmesi, aile ve gençlerin dostluk, kardeşlik ve hoşgörü duyguları içerisinde tanışıp kaynaşmaları ve bu vesile ile sosyal uyumun sağlanması, aile yapısının sağlam olduğu takdirde toplumda idari ve adli yönden huzurlu, ilmi yönden başarılı, dini yönden huzurlu bir nesil meydana gelmesi beklenmektedir” dedi.

Hedeflerinin 7 - 18 yaş ağırlıklı öğrenci ve aile bireyleri olduğunu vurgulayan Turan, 300’e yakın bireyin bu projeden yaralanmasını beklediklerini, özellikle bağımlılıkla mücadele ve anne babası ayrılmış öğrencileri proje kapsamında çocuklarla birlikte anne babaları kurslara alıp birlikte zaman geçirmelerini ve birlikte eğlenmelerini sağlayacaklarını belirterek kurslarla ilgili tüm ön çalışma ve hazırlıkların yapıldığını söyledi.

 

Ailelerimizle 10 Farklı Atölyede Buluşuyoruz

 Eylül - Aralık ayları arasında Gebze Gençlik Merkezinde 10 farklı atölye ile Bağlama, Basketbol, Badminton, Zekâ Oyunları Satranç, Mangala - Drama – El Sanatları Atölyesi, Ebru Resim, El İşi Eğitimleri - Drama - Karikatür - Tarih/Edebiyat Okumaları ve Adab-ı Muaşeret - Dinimi Öğreniyorum gibi farklı alanlarda eğitimlerin açılacağını söyleyen Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan ve Gençlik Lideri Ekrem Tüyyüz; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ile anne babalarını eğitimlere katılmaları için davette bulundular.

Eğitimlere Başvuru

 Eğitimlere katılmak isteyen gençlerimiz, 0262 644 04 13 nolu telefon numarası aracılığıyla iletişim kurabileceği gibi, Gebze Gençlik Merkezine Kimlik Fotokopisi ile gelerek kayıt yaptırabileceği belirtildi.

Son Düzenlenme Pazartesi, 03 Eylül 2018 10:39
Ekrem TÜYYÜZ

Gençlik Lideri.

Eposta Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.