Oli 10 Bin Öğrenci İle Rekor Getirdi.

Yazan  yazı boyutu yazı boyutunu küçült yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt Yazı boyutu büyüt Yazdır
03 Temmuz 2013

Geçtiğimiz yıl pilot ilçe seçilerek Olimpik Gün’e ev sahipliği yapan Gebze, 4-8 Mart tarihleri arasında “Spor Kültürü ve Olimpizm Eğitimi” projesi’ne ev sahipliği yapmıştı.

 

Bu yıl bir kez daha Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin durakları arasında Gebze yer aldı. Kurumların ortak çabası Gebze’de projenin hayat bulmasını sağlarken, öğrencilerin ilgisi de Milli Olimpiyat Komitesi’nin Gebze’de hedefe ulaşmasını sağladı.

OLİMPİYAT MASKOTU OLİ 2.KEZ GEBZE’DE

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından ilkokul üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine yönelik olarak ülke çapında uygulamaya konulan ‘Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi’ seminerlerinin 2.ayağı devam ediyor. Uzmanların titiz çalışmaları sonunda hayata geçirdiği, genç nesillerin erken yaşta spor kültürü edinmelerini ve olimpiyat oyunları hakkında bilinçlenmelerini amaçlayan eğitim programında sahne alan maskot OLİ; spor kültürü, olimpiyat oyunları ve felsefesi, fair play ruhu, sağlıklı beslenme ve çevre duyarlılığını çeşitli videolar, çizgi filmler, küçük yarışmalar ve renkli görsellerle anlatıyor.
10.000 ÖĞRENCİ REKOR GETİRDİ
TMOK, Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Belediyesi’nin işbirliğinde Gebze’deki 32 ilkokulda öğrenim gören 10.000′i aşkın öğrenciye ulaşan çalışma seyirci rekoru getirirken Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Bilal Porsun Gebze’de düzenlenen organizasyonla ilgili yetkililere teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi.
GEBZE BELEDİYESİ 5 OTOBÜSLE ULAŞIMI ÜSTLENDİ
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in büyük önem verdiği proje kapsamında özellikle ücra mahallelerde bulunan okullara ulaşılırken her seansta yüzlerce 3. ve 4. sınıf öğrencisi 5 adet otobüsle Osman Hamdi Bey Kültür Merkezine taşındı. Özellikle merkezde yapılan çok sayıdaki programdan uzaklık nedeniyle mahrum kalan bazı ilkokullar yapılan çalışmadan dolayı Kaymakam Salih Karabulut ve Belediye Başkanı Adnan Köşker’e teşekkür ettiler.

Gebze GHSİM

  • Adres: Güzeller Mah. Şehit Mevlüt Duru Cad. No:4 Gebze/KOCAELİ
  • Telefon: 0 (262) 646 12 64
  • Faks: 0 (262) 646 67 48

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.