Müdürümüz Mücahit SAK New York City Maratonunu Tamamladı.

Yazan  yazı boyutu yazı boyutunu küçült yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt Yazı boyutu büyüt Yazdır
07 Kasım 2013

Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Mücahit SAK Amerika da Düzenlenen New York City Maratonda Ülkemizi Temsil Etti.

 

ABD'nin New York eyaletinde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük maraton organizasyonu olarak değerlendirilen 42.2 kilometrelik New York maratonu tamamlandı. 50 bin 740 maratoncunun katılımıyla Staten Adasından başlayan ve Brooklyn, Queens, Bronx şehirlerinin sınırları içinden geçen maraton, Manhattan'daki Central Park'ta sona erdi. Yol boyunca 2.5 milyon, televizyonları başında da 350 milyon seyircinin izlediği organizasyonda geçen nisan ayında Boston'da düzenlenen bombalı saldırının tekrarının yaşanmaması için geniş güvenlik önlemleri alan New York polisi, parkuru havadan ve yerden denetim altından tuttu.

KENYALILAR DAMGA VURDU

Maratonu erkekler kategorisinde 2 saat 8 dakika 24 saniyelik derecesiyle Kenyalı Geoffrey Mutai, kadınlar kategorisinde ise 2 saat 25 dakika 7 saniyelik derecesiyle vatandaşı Priscah Jeptoo kazandı. Engelli sporcularında da katıldığı maratonun birincilerine 100'er bin Amerikan doları ödül verilirken, erkeklerde ikinci olarak podyuma çıkan Tsegaye Kebede, bu başarısıyla 2013 Dünya Büyük Maratonlar serisini ilk sırada bitirdi ve 500 bin Amerikan dolarının sahibi oldu.

GEBZE MARATON DİREKTÖRLER TOPLANTISINDA TEMSİL EDİLDİ

Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Mücahit Sak New York maraton yarış organizasyon komitesinin özel davetlisi olarak organizasyonda yer aldı. 5 gün süren ve dünyanın 63 ülkesinden gelen yarış direktörlerinin katılımıyla yapılan New York Maratonu Yarış Direktörleri programında Kocaeli'yi Murat Gürel ve Sinan Ezdi ile beraber temsil ederken, Türkiye'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan vekili Göksel Gümüşdağ, Avrasya Maratonu Yarış Direktörü Spor A.Ş. Genel Müdürü Alpaslan Baki Ertekin ve Avrasya Maratonunun isim sponsoru Vodafone firmasının yetkilileri de organizasyonda İstanbul adına yerlerini aldılar.

MARATONU BAŞARIYLA TAMAMLADI

Programın 5.ve son gününde yapılan İNG New York Maratonu'na yarışmacı olarak katılan Mücahit Sak 42.195 m uzunluğundaki parkuru 4 saat 40 dakikada tamamlayarak madalya almaya hak kazandı. Yarışmak üzere 200 bin kişinin başvurduğu ve 50.000 kişinin kurayla belirlendiği maratonda caddeleri dolduran seyirciler coşkuyu yüksek tutarak çeşitli aktivitelerle koşuculara destek verdiler.  

Gebze GHSİM

  • Adres: Güzeller Mah. Şehit Mevlüt Duru Cad. No:4 Gebze/KOCAELİ
  • Telefon: 0 (262) 646 12 64
  • Faks: 0 (262) 646 67 48

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.