Sarkuysan Masa Tenisinde Kocaeli Birincisi

Yazan  yazı boyutu yazı boyutunu küçült yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt Yazı boyutu büyüt Yazdır
24 Aralık 2013

Kocaeli de Tamamlanan Gençler Masa Tenisi Finallerinde Gebze Sarkuysan Anadolu Lisesi İki Kategoride de Şampiyon Oldu.

OKULUMUZ ÇİFTE ŞAMPİYON

Gebze Sarkuysan Anadolu Lisesi Kocaeli'de yapılan Liseler arası Masa Tenisi İl Birinciliği karşılaşmalarında genç kızlarda ve genç erkeklerde tüm rakiplerini yenerek Kocaeli şampiyonu olurken Türkiye Şampiyonasına gitme hakkını elde etti.

ERKEKLERDE GEBZE VE ÇAYIROVA DAMGASI

Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Masa Tenisi Federasyonu Kocaeli İl Temsilciği tarafından düzenlenen şampiyonaya il genelinden 71 lise genç kız ve genç erkek takımı katılırken turnuvada son 16’ya kalan 16 kız ve 16 erkek takımı arasındaki final mücadeleleri görülmeye değerdi.  İzmit Hasan Gemici Spor Salonunda yapılan erkekler final grubu karşılaşmalarında son dörde kalan Gebze Sarkuysan Anadolu Lisesi, Gebze Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Çayırova GOSB Tadım Jale Yücel And.Teknik Lisesi ve  İzmit Cahit Elginkan Anadolu Lisesi takımları arasında muhteşem bir final mücadelesi yaşandı. Dörtlü final karşılaşmaları sonucunda Şampiyonluk kupasına Hüseyin Demir, İrfan Köse ve Can Yakıncan’dan oluşan Sarkuysan Anadolu Lisesi ulaşırken  2.lik kupasına  Çayırova GOSB Tadım Jale Yücel T.E.M.L , 3.lük kupasına İzmit C.Elginkan Anadolu Lisesi, 4.lük kupasına Gebze Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ulaştı. 

GEÇEN YIL DA ŞAMPİYON OLMUŞLARDI

Günün diğer bir mücadelesi de genç kızlarda yaşandı. Geçtiğimiz yıl genç kızlarda il şampiyonu olan Sarkuysan Anadolu Lisesi kız takımı bu yıl da şampiyonluk kupasını kimseye kaptırmazken, genç erkeklerin şampiyonluğuyla birlikte Gebze ekibinin üstünlüğü perçinlenmiş oldu. Final grubunda Karamürsel Sağlık Meslek Lisesi ve Karamürsel Alp Anadolu Lisesi ile karşılaşan Yağmur Karabacak, Haticenur Tuncer, Nazlı Şenel’den oluşan takımımız başarılı maçlar çıkararak rakiplerini yenmesini bildi ve şampiyonluk kupalarını Gebze'ye kazandırdı. Okulun  Beden Eğitimi Öğretmenleri Burçin Şayan ve Özlem Uğurtay iki kupa birden kazanmanın haklı gururunu yaşarken sevinçlerini öğrencileriyle paylaştılar. 

GEBZE’YE ARMAĞAN OLSUN

Okulun Beden Eğitimi Öğretmenleri Şayan ve Uğurtay ödül töreni sonrasında yaptıkları açıklamada; gençleriyle gurur duyduğunu söyleyerek çalışmalarının karşılığını aldıklarını, 2 yıl üst üste il birincisi olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını, şampiyonluklarını okul müdürü ve okul idaresi başta olmak üzere öğretmen arkadaşlarımıza, öğrencilerimize ve tüm Gebze’ye armağan ediyoruz”  dediler.

GEBZE E.M.L.  4.  ÇAYIROVA GOSB T. J. YÜCEL E.M.L. 2. OLDU

Yaklaşık iki hafta önce başlayan masa tenisi il birinciliği karşılaşmalarında erkekler final grubuna kalan diğer bir Gebze takımı da Gebze Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi oldu. Beden Eğitimi öğretmenleri Erol Çağlın ve Berat Holoğlu’nun çalıştırdığı Adem Coşkun, Furkan Akbaş, Metin İmamoğlu’dan oluşan takımımız final grubunda güçlü rakiplerine yenilirken 4.lük kupası tesellileri oldu. Aynı kategoride Beden Eğitimi öğretmeni İlker Tönel nezaretinde karşılaşmalara çıkan Çayırova GOSB Tadım Jale Yücel Anadolu Teknik Lisesi takımı Osman Mercan, Taha Doğan, Salman Ördek, Güven Gökbulak’tan oluşan kadrosuyla final grubunda 2.olarak hem sevinç hem üzüntü yaşadı.

 

Resim Galerisi Sayfa Altındadır...

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.