TECRÜBE KONUŞUYOR GEBZE'DE GENÇLERLE BULUŞTU

Yazan  yazı boyutu yazı boyutunu küçült yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt Yazı boyutu büyüt Yazdır
08 Nisan 2016

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen "Tecrübe Konuşuyor" projesi Gebze'de dolu dolu geçti.

       Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen "Tecrübe Konuşuyor" projesi kapsamında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su Hidayet Türkoğlu ve Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Çağrı Erhan Gebze'de Gebze Gençlik Merkezi ev sahipliğinde gençlerle biraraya geldi.

HİDAYET TÜRKOĞLU GENÇLERLE ANLARINI PAYLAŞTI

Gebze Kültür Merkezinde gerçekleşen programda gençlerle çok samimi ve güzel bir söyleşi gerçekleştiren Hidayet Türkoğlu', "Oniki yaşına kadar basketbol ile ilgisinin olmadığını bir gün abisinin antrenmanına gittiği sırada bir antrenörün tavsiyesi üzerine basketbola başladığını söyledi.Türkoğlu, basketboldan, basketbola başladıktan sonra keyif almaya başladığını belirterek,"Keyifli bir işi yaptığınızda daha başarılı oluyorsunuz. Daha da motive oluyorsunuz. Küçüklüğümde, ukalalık olsun diye söylemiyorum; Allah’ın vermiş olduğu yetenek var. Doğal olarak bu hayallerimin değişmesine neden oldu. Elde etmiş olduğum başarılar beni farklı yönlere götürüyordu. İnanın beni hep daha ileriye itti. NBA'de geçirdiğim onbeş yıllık süre zarfında büyük fedakarlıklarda bulundum.Çoğu zaman aileme dahi zaman ayıramadım.Ancak büyük başarıların fedakarlıklar yapılarak elde edilebilir" diye konuştu.

Prof. Dr. Çağrı Erhan'dan Gençlere öğütleri

Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan ise gençlere seslenirken, başarıların tesadüflerine bağlanamayacağına dikkat çekerek şöyle konuştu:

"Öğrenciler derslerde bir çok şey öğrense de hayatın içerisinden birilerinin tecrübelerinden, yaşanmışların dan duydukları, rol modeli olduğu insanların başlarından ne geçtiğini öğrenmeleri daha değerli. Başlangıçta bir takım hayalleriniz olabilir. O hayaller bazı faktörler nedeniyle gerçekleşemeyebilir. Ama o arzu ettiğimiz konudan daha iyi noktaya gelme ihtimaliniz de var. Başarıları asla tesadüflere bağlamayın, donanımlı ve kendini yetiştiren bir birey olursanız eğer başarılı biri olmanız kaçınılmaz olur."

Protokal'de Sağlam

Programımızda misafir olarak Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Rasim ARI, Gebze Belediye Başkanı Adnan KÖŞKER, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Engin Yaşar, Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Murat Aydın, Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Gökhan Yavaşer, KYK Gebze Müdürü Resul Kotan, Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan, Gebze Gençlik Lideri Ekrem Tüyyüz,çok sayıda davetli ve basın mensubu katıldı.

Ayrıca Doping Free olympics (Dopingsiz Olimpiyat) Temiz oyna Temiz kazan projemize destek veren konuklarımıza ve katılımcılarımıza da teşekkür ederiz.

Program öncesinde ve devamında emeği geçen gönüllü gençlerimize, gençleri bizlerle buluşturan okul yöneticilerine teşekkür ederiz.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.