19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gebzede coşkuyla kutlandı

Yazan  yazı boyutu yazı boyutunu küçült yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt Yazı boyutu büyüt Yazdır
22 May 2016

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı’nın 97’inci yılı Kocaeli’nin Gebze ilçesinde coşkuyla kutlandı.

 

Kutlama programı ilk olarak Gebze'de Cumhuriyet Meydanı'nda başladı. Cumhuriyet Meydanı'nda  Atatürk Anıtı’na Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer tarafından çelenk sunumu yapıldı.  Buradaki tören okunan İstiklal Marşı ve yapılan saygı duruşu ile son buldu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97'inci yılı kutlama törenlerine Gebze Kent Kültür Merkezi’nde devam edildi. 

KATILIM YOĞUNDU

Kutlama programlarına  Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Belediye Başkanı Yardımcısı Engin Güzel ve Nilay Ayran, Gebze Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Bulut, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu, Gebze Ağır Ceza Reisi Şamil İnan, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haluk Görgün, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Ader Gider, Gebze Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ile vatandaşlar katıldı. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97’inci yıl dönümü kutlamaları Gebze Kültür Merkezinde düzenlenen törenle kutlandı.

Düzenlenen törene Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Belediye Başkanı Yardımcısı Engin Güzel ve Nilay Ayran, Gebze Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Bulut, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu, Gebze İlçe Emniyet Müdürü Ader Gider, Gebze Milli eğitim Müdürü Durak Demirel, Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, Siyasi Parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ile Vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, “bugün Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu adına atılmış en önemli adım. İşte bu yüzden Türk milletinin vatan ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs yıl dönümüne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gelecekte ülke yönetimine söz sahibi olacak sizler her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceksiniz. Biliyoruz ki sizler Türk milletinin geleceği yarınlarının teminatısınız. Sizler ’vatanı en çok seven görevini en iyi yapandır’ sözünü rehber edinerek, çok çalışıp ilerde şahsınıza verilecek olan görevleri en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphemiz yoktur” dedi.

Yapılan konuşmalar ardından program öğrencilerin okumuş olduğu şiir, halk oyunları gösterisi, karate ve jimnastik gösterileri ile devam etti. Program sonunda okullar arasında yapılan şiir, kompozisyon, resim ve yüzme, masa tenisi ve atletizm gibi yarışmalarda dereceye girenlere protokol tarafından hediyeleri takdim edildi.

Gebze GHSİM

  • Adres: Güzeller Mah. Şehit Mevlüt Duru Cad. No:4 Gebze/KOCAELİ
  • Telefon: 0 (262) 646 12 64
  • Faks: 0 (262) 646 67 48

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.