Öğretmenler Futsal Liginde Muhteşem Final

Yazan  yazı boyutu yazı boyutunu küçült yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt Yazı boyutu büyüt Yazdır
27 Mart 2017

15 Temmuz şehitleri’ anısına düzenlenen Gebze Öğretmenler Futsal Ligi Cuma günü Gebze Arena Spor Salonu’nda yapılan final maçlarıyla sona erdi. Bayanlarda Özel Hazal Koleji, Erkeklerde ise Ulus Ortakaokulu şampiyonluğa ulaşan takımlar oldu.

GEBZE BAY-BAYAN ÖĞRETMENLER FUTSAL LİGİ 2016-2017

Gebze Kaymakamlığı, Gebze Belediyesi, Gebze Gençlik Hizmetleri  Spor İlçe Müdürlüğü ve Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizce ‘’15 Temmuz Şehitlerimiz Anısına’’ Ortaklaşa düzenlenen, 8 Bayan - 28 Erkek Takım toplam 432 Öğretmenimizin katılımı ile tamamlanan 2016-2017 Gebze Bay Bayan Öğretmenler Futsal Turnuvası Ödül Programı oynanan üçüncülük ve final karşılaşmaları ile tamamlandı.

Gebze Öğretmenler Futsal Ligi Cuma günü Gebze Arena Spor Salonu’nda oynanan final maçlarıyla sona erdi. Öncelikle turnuvada üçüncülük maçları oynanırken, rakiplerini yenen Gebze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bayanlarda, Arif Nihat Asya Ortaokulu ise erkeklerde üçüncülüğü elde etti.

Merakla beklenen final maçlarının ilki ise Özel Hazal Koleji ile Koç Ortaokulu’nun bayan öğretmenleri arasında oynandı. Bayan öğretmenler ortaya koydukları performansla erkek meslektaşlarına taş çıkartırken, nefesleri kesen maçı 4-3 kazanan Hazal Koleji bayanlarda şampiyonluk kupasını kazandı. Erkeklerin final maçında ise Gebze Anadolu Lisesi ile Ulus Ortaokulu kozlarını paylaştı. 1-0 öne geçen Gebze Anadolu Lisesi skoru koruyamazken, Ulus son dakika golüyle maçı 3-2’ye getirip şampiyon oldu.

 

Turnuvada dereceye giren ve özel ödül kazanan sporcu öğretmenlerin kupa ve madalyalarını İlçe Spor Koordinatörü Selçuk Şahin'in sunumu ile Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Gökhan Yavaşer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Celil Demirci ve Şenol Pekgöz  takdim etti.

Ödül töreninde konuşan İlçe Spor Müdürü Gökhan Yavaşer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan organizasyondan memnuniyetlerini dile getirirken dereceye giren takımları ve oyuncuları tebrik etti. Referandum çalışmaları nedeniyle ödül törenine gelemeyen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in mesajının da okunduğu törende Protokol Belediye Başkanımıza teşekkürlerini sundu.

 

Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, İlçe Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Celil Demirci ve Şenol Pekgöz ünde protokol tribününden takip ettiği final gecesi oynanan üçüncülük-final müsabakaları ve ödül töreni ile tamamlandı.

 

ERKEKLER LİGİNDE ÜÇÜNCÜLÜK ARİF NİHAT ASYA ORTAOKULUNUN

Günün ilk karşılaşmasında Arif Nihat Asya Ortaokulu Erkek Öğretmenler Futsal Takımı ile TOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. Centilmence oynanan müsabaka sonucunda rakibini 2-0 mağlup eden Arif Nihat Asya Ortaokulu turnuva üçüncüsü olurken TOV MTAL ise dördüncülük kupasının sahibi oldu.

 

BAYANLAR LİGİNDE ÜÇÜNCÜLÜK GEBZE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNİN

Bayanlar Ligi üçüncülük karşılaşmasında GATEM Bayan Futsal takımının rakibi Yunus Emre Ortaokulu Bayan Futsal Takımı oldu. Müsabaka sonunda rakibini 4-0 mağlup eden GATEM Bayan Futsal Takımı turnuva üçüncüsü olurken, Yunus Emre Ortaokulu Bayan Futsal Takımı dördüncülük kupasının sahibi oldu.

 

BAYANLAR LİGİNDE ŞAMPİYON ÖZEL HAZAL KOLEJİ

Günün ilk final karşılaşması Bayanlar Liginde Gebze Özel Hazal Koleji ile Gebze Koç Ortaokulu takımları arasında oynandı. Müsabakanın bitiş düdüğüne kadar çok heyecanlı devam eden karşılaşma spor salonunu dolduran spor severler tarafından tam not aldı. Her iki takımında güzel oyun sergilediği karşılaşmayı 4-3 kazanan Özel Hazal Koleji Bayan Futsal Ligi Şampiyonu olurken, Koç Ortaokulu Bayan Futsal takımı ise turnuva ikincisi oldu.

 

ERKEKLER LİGİNDE ŞAMPİYON ULUS ORTAOKULU

Günün son karşılaşması Erkekler Final müsabakası ile tamamlandı. 28 takım arasından isimlerini finale yazdıran Ulus Ortaokulunun rakibi Gebze Anadolu Lisesi idi. Kalabalık kadrosunun avantaja çeviren ve rakibine oranla sürekli gerçekleştirdikleri oyuncu değişiklikleri ile tüm oyuncularını dinlendirerek oynayan Ulus Ortaokulu güzel oyunun müsabakaya yansıttı. Gebze Anadolu Lisesi ise karşılaşmanın tamamlanmasına 20.sn kalıncaya kadar 2-2 berabere sürdürdüğü müsabaka da yorgunluğun da vermiş olduğu dikkat dağınıklığı nedeniyle defansta yaptığı hata neticesinde 3-2 sahadan mağlup ayrıldı.

Seyir zevki yüksek müsabakada sahadan 3-2 galip ayrılan Ulus Ortaokulu Erkek Öğretmenler Futsal Takımı 2016-2017 Gebze Öğretmenler Futsal Liginin şampiyonu olurken , Gebze Anadolu Lisesi Erkek Öğretmenler Futsal Takımı ise ikincilik kupasının sahibi oldu.

 

TURNUVA ÖZEL ÖDÜLLERİ

Turnuva tertip kurulu ve hakem öğretmenlerin oyları ile 17 Mart 2017 Perşembe günü belirlenen turnuva özel ödülleri protokol üyelerinin takdimi ile sahiplerini buldu.

Öğretmenler Futsal Liginde görev alan Hakem Öğretmenlerimize Başarı Belgelerini İçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Celil Demirci Takdim etti. Talat Uysal, Teyfik Ünal, Nihat Ay, Raşit Karakuş, Begüm Arıkan, 

 

En Centilmen Bayan Takımı (Zafer İlkokulu Bayan Öğretmenler Futsal Takımı)

Ödül Takdimini Okul Sporları Koordinatörümüz Talat Uysal gerçekleştirdi.

 

En Centilmen Erkek Takımı (Ulus Ortaokulu Erkek Öğretmenler Futsal Takımı)

Ödül Takdimini Turnuva Hakemlerimizden Raşit Karakuş gerçekleştirdi.

 

En Centilmen Bayan Oyuncu ( Koç Ortaokulu - Aslı Arslan AY)

Ödül Takdimini İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şener Doğan gerçekleştirdi.

 

En Centilmen Erkek Oyuncu (Yavuz Selim Ortaokulu - Çetin TEKBAŞ)

Ödül Takdimini İlçe Spor Müdürümüz Gökhan Yavaşer gerçekleştirdi.

 

En İyi Bayan Kaleci Oyuncu ( Özel Hazal Koleji – Sibel KARACORA)

Ödül Takdimini İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Şenol Pekgöz gerçekleştirdi.

 

En İyi Erkek Kaleci Oyuncu (Gebze Anadolu Lisesi – Mehmet Seçkin BULDUK)

Ödül Takdimini Turnuva Hakemlerimizden Teyfik Ünal gerçekleştirdi.

 

En Değerli Bayan Oyuncu (Özel Hazal Koleji – Safiye YALÇINTÜRK)

Ödül Takdimini Eşi aynı zamanda Tekvando Antrenörü Bekir TÜRK gerçekleştirdi.

 

En Değerli Erkek Oyuncu (Ulus Ortaokulu – Ejder ARSLANDAŞ)

En Değerli Erkek Oyuncu ( Gebze Anadolu Lisesi – Berat HOLOĞLU) 

Ödül Takdimini Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şener Doğan gerçekleştirdi.

 

 

 

Gebze GHSİM

  • Adres: Güzeller Mah. Şehit Mevlüt Duru Cad. No:4 Gebze/KOCAELİ
  • Telefon: 0 (262) 646 12 64
  • Faks: 0 (262) 646 67 48

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.