Gençler Geleceklerini Gebze Gençlik Merkezinde Kodluyor!

Yazan  yazı boyutu yazı boyutunu küçült yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt Yazı boyutu büyüt Yazdır
09 Kasım 2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan "Kod Adı 2023 Projesi" Gebze Gençlik Merkezinde ilk eğitimlerini tamamladı.

Kodlama Eğitimleri Gebze Gençlik Merkezinde Başladı

Türkiye’yi bilişim, eğitim ve savunma sanayi alanında ileriye taşıyacak donanım ve yazılım eğitimleri ile tüketen değil üreten gençlik yetiştirilmesi amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan "Kod Adı 2023 Projesi" Gebze Gençlik Merkezinde başlamıştır.

12-15 yaş aralığındaki gençler; algoritma, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik eğitimlerimizi Gençlik Lideri Ekrem TÜYYÜZ ve Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendistik Bölümü gönüllü gencimiz Berkan AKIN ile birlikte almaktadır.

Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Köksal TURAN proje içerisinde, milli yazılımlar, erken yaşta kodlama eğitimi, dijital bilgi güvenliği, siber saldırılar, etkili sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine seminer konuları da verildiğinden bahsetti.

Turan, İlk grubumuzun sona eren eğitimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, bünyelerinde 16 gence 21 saatlik kodlama eğitimi verdiklerini ve eğitimlerimizin farklı gruplarla devam etmekte olduğunu söyledi. İlk grubumuzda eğitimlere katılan öğrencilere ailelerinin de katılımıyla Gebze Gençlik Merkezinde katılım belgeleri verildi.

Eğitimlerin tamamlanmasının ardından tüm Türkiye’den seçilen en başarılı 100 gence bilişim uzmanları tarafından yaz döneminde ileri düzey yazılım geliştirme ve siber güvenlik eğitimleri verilecektir. 3 hafta sürecek kamp programı ardından başarılı gençlere sertifika verilecektir. Ayrıca TÜBİTAK ve BİLSEM kurumlarına referans mektubu yazılarak bu gençler için yönlendirme yapılacaktır.

Eğitmenlerimiz TÜYYÜZ ve AKIN; eğitimlerimize başvurular devam etmekte olup yararlanmak isteyen 12 – 15 yaş gençlerimizi merkezimize bekleriz dedi.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.