Gebze Buz Salonu Basına Tanıtıldı

Yazan  yazı boyutu yazı boyutunu küçült yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt Yazı boyutu büyüt Yazdır
09 Şubat 2018

Gebze’de dev bir tesis daha hayata geçti. Yarı olimpik yüzme havuzundan sonra Buz pateni salonuda dün yapılan organizasyonla basına tanıtıldı.

Gebze’de dev bir tesis daha hayata geçti. Yarı Olimpik Yüzme Havuzundan sonra Buz Pateni Salonu da dün yapılan organizasyonla basına tanıtıldı. İl Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer Çintimar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen tanıtımda tesisin 12 Milyon 620 Bin TL’ye mal olduğu belirtildi.

BASINA TANITIMI YAPILDI

Gebze’nin  artık Buz paten salonuda var. Tesisleşme alanında hızla kabuk değiştiren Gebze sporcu potansiyeli açısından da Türkiye’nin altın bölgelerinden birisi. Hemen hemen her branşta Milli sporcusu bulunan Gebze’de artık buz paten sporunda da varım diyecek. Dün basına özel gerçekleştirilen tesisin tanıtım gününde Kocaeli büyük şehir Belediyesi buz hokey takımı ve Artistik buz pateni Dünya şampiyonasına hazırlanan Milli sporcumuz Burak Demirboğa’nın yaptığı gösteri nefesleri kesti. Tanıtım programına Kocaeli İl Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer Çintimar, KBB Spor Daire Başkanı Ali Bilgili, KASKF Başkanı Murat Aydın, Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, , Darıca İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu, Dilovası İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Babaoğlu, , Çayırova İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İbrahim Şahin, Engin Yaşar Spor Şube Müdürü, Kocaeli Tesisler müdürü Metin Cimli, Köksal Turan Gebze Gençlik Mearkezi Müdürü ve çok sayıda spor bölüm amirleri iştirak etti.

 

ÇİNTİMAR: BÜYÜK BİR KAZANIM

İl Gençlik Hizmetleri ve Spor müdürü Muzaffer Çintimar “Gebze’yi seviyorum. Buradaki spor camiasını seviyorum. Kentimize, ülkemize bir tesis daha kazandırılmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Emeği geçen yöneticilerimize spor ailesi olarak teşekkür ediyorum. Çok kısa zamanda eksikler giderilecek. Buz pateni lisanslı hocalarımızın görevlendirilmesi ile birlikte Gebze Buz pateni salonumuzda çalışmalar başlayacak. İnanıyorumki  sporcu potansiyeli üst seviyede olan bölgemizde kısa sürede başarılı sporcularımızı ülke sporuna kazandıracağız” dedi.

 

AYDIN: DÜNE KADAR BU TESİSLERİN HAYALİNİ KURAMAZDIK

KASKF başkanı Murat Aydın “Daha düne kadar bir Gebze Metin Oktay stadına sıkışmış, antreman sahası ve antreman saati bulabilmek için büyük sıkıntı yaşıyorduk. Bugün ise yarı olimpik sahamız, futbol sahalarımız ve bugünde hayalini bile kuramıyacağımz buz pateninde oturmuş kahvaltı yapıyoruz. Milli sporcular böylesine tesislerden yetişiyor. İnşallah bu tesislerle birlikte ülkemize Milli sporcular kazandıracağız” dedi.

 

YAVAŞER: GEBZE’YE DEĞER KATACAK

Gebze İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor müdürü Gökhan Yavaşer “Böylesine devasa tesisler bulunduğu bölgeye her zaman değer katar. Yüzme havuzumuzdan sonra Buz paten salonumuzla halkımıza hizmet verecek olmanın mutluluğunu gururunu yaşıyoruz. Kısa bir süre içerisinde tam kapasite ile başlayacak olan hizmetimizden herkes faydalanabilecektir. Alt yaş ketgori olarak 4 yaşında sporcu alımına başlanacak. Halk günlerimiz olacak. Lisanslı hocalarımız eşliğinde buz pateni sevdalısı halkımızada hizmet vereceğiz” dedi.

Gebze GHSİM

  • Adres: Güzeller Mah. Şehit Mevlüt Duru Cad. No:4 Gebze/KOCAELİ
  • Telefon: 0 (262) 646 12 64
  • Faks: 0 (262) 646 67 48

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.