02 Nisan 2018

Medeniyetimizin Keşfi Kudüs

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 02 Şubat 2018 de düzenlenen "Medeniyetimizin Keşfi: Kudüs" projesi kapsamında Kocaeli’mizi ve Gebze’mizi temsilen Gebze Gençlik Lideri Ekrem Tüyyüz katılmıştı. 

Kudüs 

Gençlerimizin bilgi ve kültürel alt yapılarını sağlam temeller üzerine inşa etmiş bir kuşak olmaları ve geleceğe daha donanımlı şekilde hazırlanmalarını sağlamak, bölgenin başta İslam medeniyetleri olmak üzere dünya medeniyetleri açısından önemi konusunda farkındalık oluşturmak ve inanç, siyaset, kültür, tarih açısından öne çıkan öğeleri gençlerle paylaşarak Kudüs konusunda bilinç geliştirmek amaçlanmıştır.

Duy Kardeşim Kudüs’ün Sesini

Tarihi ve dini açısından önem taşıyan yerleri ziyaret ederek dinlerin, kültürlerin ve medeniyetlerin bir arada bulunduğu coğrafyayı görme imkanı bulan Tüyyüz bu güzelliklerini maneviyatın şahsımızda kalmamasını düşünüp orada çektiği fotoğraf, video ve aldığı notlarla pekiştirerek tüm gençlerimize konferans ve söyleşiler düzenleyerek Kudüs bilinci vermeye çalışacaklarını söyledi.

Kudüs Söyleşilerine Devam

Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Köksal TURAN; Peygamber (S.A.V) hadis-i şeriflerinde “Oraya (Mescid-i Aksa’ya) gidiniz ve içinde namaz kılınız. Eğer oraya gidemez ve içinde namaz kılamazsanız, kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderiniz.” Hadisinden yola çıkarak Bizlerde Gebze Gençlik Merkezi olarak projeye katılan Gebze Gençlik Liderim Ekrem Tüyyüz eşliğinde Kudüs için gençlerimizin gönlünde Kudüs ateşi yakmak için söyleşiler düzenliyoruz.

Gençlik Merkezi Hasodası, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA),Gebze Atatürk Anadolu Lisesi, İHH ve Darıca Gençlik Merkezinde gerçekleştirdiği sunumlarla gençlerimize Kudüs bilinci aşılayacağını söyleyerek söyleşilerin devam edeceğini söyledi.

 

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.