21.Uluslararası Zafer Güreş Turnuvası tamamlandı.

Yazan  yazı boyutu yazı boyutunu küçült yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt Yazı boyutu büyüt Yazdır
02 Nisan 2018

21. Uluslararası Zafer Turnuvasında dereceye giren takımlara Madalya ve Kupaları Güreş Federasyonu Başkanımız Musa Aydın ve Gebze Belediye Başkanımız Adnan Köşker'in katılımları ile takdim edilerek turnuva tamamlandı.

"TEŞEKKÜRLER GEBZE BELEDİYESİ"

21. Uluslararası Zafer Turnuvasında dereceye giren takımlara Madalya ve Kupaları Güreş Federasyonu Başkanımız Musa Aydın ve Gebze Belediye Başkanımız Adnan Köşker'in katılımları ile takdim edilerek turnuva tamamlandı.

13 Farklı ülkeden 250 yabancı 250 Türk sporcu toplamda 750 yerli ve yabancı spor adamının katılımı ile gerçekleştirilen turnuvaya ev sahipliği ve Sponsorluğu yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan KÖŞKER'e ve ekibine Gençlik ve spor ailesi olarak Spor Bakanlığımız ve teşkilatımız adına çok teşekkür ederiz.

 

21.ULUSLARARASI ZAFER TURNUVASINDA TÜRKİYE RÜZGARI

Milli takımlarımız turnuvayı toplam 52 madalya ile kapattı.

Bu yıl Gebze Belediyesi sponsorluğunda düzenlenen 21.Uluslararası Yıldızlar Zafer Turnuvası sona erdi. 13 ülkeden 250 sporcunun mindere çıktığı mücadeleler nefesleri kesti. Avrupa şampiyonası öncesinde takımlarım son durumlarını görmeleri açısından büyük önem taşıyan turnuvada Milli takımlarımız Greko-Romen de 3 Altın 4 gümüş 12 bronz olmak üzere 19 madalya, Serbestte, 3 Altın 3 gümüş 7 bronz olmak üzere 13 madalya ve kadınlarda 6 altın 7 gümüş, 7 bronz olmak üzere 20 madalya kazandı. Millilerimiz toplamda 52 madalya kazanarak büyük bir başarının altına imza attı.

 

Ülkeler sıralamasında ise Serbest stilde Türkiye 185 puanla birinci olurken Azerbaycan 161 puanla 2. Rusya 140 puanla 3. Oldu.

Greko-Romen stilde 195 puan toplan Türkiye 1. Olurken 145 puanla Gürcistan ikinci, 98 puanla Azerbaycan 3. Sırada yer aldı.

 

Kadınlarda ise Türkiye 225 puanla birinci, Azerbaycan 125 puanla ikinci, Rusya79 puanla 3. sırada yer aldı.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın başarılı bir organizasyonu daha geride bıraktıklarını belirterek “Buraya gelen tüm ülkeler son derece memnun bir şekilde ayrılıyor. Ben özellikle bu turnuvaya sponsor olan Gebze Belediye başkanı Adnan Köşker’e çok teşekkür ediyorum. Zira bu organizasyonun bu kadar başarılı olmasının en büyük nedeni Adnan Köşker beyefendinin olağanüstü gayretidir. Umarım diğer belediyelere de örnek olur. Bu turnuvaya emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Milli takımlarımızın ortaya koyduğu performansta bizleri memnun etti. Neredeyse tüm kilolarda madalya aldık. Toplam 52 madalya kazandık. Bu büyük bir başarı. Göreve geldiğimiz ilk gün söylemiştim en büyük hedefimiz alt yapıdan yeni Şampiyonlar çıkarmak. Bu doğrultuda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sporcularımızın burada ortaya koyduğu performansta alt yapı konusunda doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi”

 

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

 

FOTO ALBÜM İÇİN TIKLAYIN (356 Foto)

 

Gebze GHSİM

  • Adres: Güzeller Mah. Şehit Mevlüt Duru Cad. No:4 Gebze/KOCAELİ
  • Telefon: 0 (262) 646 12 64
  • Faks: 0 (262) 646 67 48

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.